KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351005
nr 1335 1005
Torun Munthe-Brate
(1891-1993), Sverige
Oljemålning, Torun Munthe-Brate (1891-1993), Sverige, tillskriven. Porträtt av systern Ingegerd, ej signerad. Olja på duk, ej ram, 62x47 cm
Kondition: dukskada
Torun Munthe-Brate, född 1891, död 1993, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:56:09
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Torun Munthe-Brate
Läs mer om Torun Munthe-Brate